Doplnky pre plastové okná a dvere

Plastové okná a dvere sa nezaobídu bez doplnkov, ako sú sieťky proti hmyzu, praktické 
a účelové parapety a žalúzie.

 

Sieťky proti hmyzu

Sieťky proti hmyzu, ktoré vyrábame sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou proti lietajúcemu hmyzu. Aj keď ich funkcia je predovšetkým praktická, svojím moderným designom sa stávajú elegantným doplnkom okien a dverí.

Sieťky proti hmyzu sú vyrobené z poplastovaného sklolaminátového vlákna, ktoré nepodlieha korózií a dobré znáša aj teplotné rozdiely. Sieťovina sa dodáva v sivej farbe a na okne je praktický neviditeľná. Rám je vyrobený z hrubostenného hliníkového profilu a povrchovo upravený vypaľovacím lakom.

 

sieťka proti hmyzu

Sieťky proti hmyzu oceníte hlavne v lete. Nemusíte sa báť stráviť večer dlho do noci so zasvietenými lampami a oknami dokorán. 
Sietky oceníte v letnom období aj ako ochranu proti väčším čiastočkám prachu z ulice a napríklad poletujúcim topoľom. Navyše dokonale dopĺňajú plastové okná aj vizuálne. 

Ich osadenie je veľmi jednoduché, bez potreby vŕtania. Ľahké osadenie a snímanie z okna 
uľahčuje aj ich čistenie.

Celotieniacie retiazkové žalúzie

lamela z hliníka

vrchný a spodný nosník z oceľového plechu obojstranne lakovaného alebo z hliníka

základný diel ovládania a komponenty z plastu

fixácia silonové lanko

 

celotieniace retiazkové žalúzie

 

Retiazkové ovládanie podstatne zjednodušilo manipuláciu – jednou retiazkou sa žalúzie naklápajú aj vyťahujú. Výhoda spočíva najmä v tom, že retiazka sa ľahko čistí a pri vytiahnutí žalúzie neprekáža na parapetnej doske.

V domácnostiach s malými deťmi určite ocenia bezpečnostnú detskú poistku na spojke retiazky. Príchytka retiazky zaisťuje jej správnu polohu a zabraňuje prípadnej nehode pri náhodnom zachytení sa. 

Súčasne ponúkame nosiče v elegantnom zaoblenom tvare v celohliníkovom prevedení.

Plastové okná môžte dokonale zladiť s vonkajšími, či vnútornými parapetami. Rovnako ako okná, aj parapety sú v rôznych farebných prevedeniach.

Vonkajšie hliníkové parapety

Hliníkové parapety 1mm

Vonkajšie parapety sú vyrobené z ohýbaného hliníkového profilu hrúbky 1,0 mm, ktorý je povrchovo upravený striekaním a lakovaním v bielej, hnedej farbe alebo v strednom bronze.

Vonkajšie parapety sú vyrobené z extrudovaného hliníkového profilu hrúbky 1,4 - 2,3 mm, ktorý je povrchovo upravený eloxovaním a lakovaním v bielej a hnedej farbe.

Interiérové PVC parapety

Okenné komôrkové parapety z tvrdeného PVC sú trvalým a estetickým produktom. Parapety sú vyrábané z tvrdeného polivinylchlóridu, z rovnakého ako sa používa pri výrobe plastových okien a dverí.

Parapet je potiahnutý vysokokvalitnou fóliou so zvýšenou odolnosťou proti poškriabaniu, so zvýšenou odolnosťou voči ultrafialovému žiareniu. Parapet je ošetrený ochrannou fóliou proti poškodeniu počas prepravy a montáže.

Krížová konštrukcia komôr vo vnútri parapety plní funkciu výstuže a tým dodáva parapete vysokú pevnosť.
Tak ako všetky plastové výrobky aj parapety sú odolné voči vlhkosti.